Festival

PÄRNU HARMONICA FESTIVAL on suurim ja tuntuim muusikafestival põhja- ja Baltimaades, kus tähelepanu keskmes on suupill ja tema kõrval “noorem veli” lõõtspill. Rahvusvaheline traditsiooniline muusikasündmus toimub kuueteistkümnendat korda, kus neljal päeval Pärnus  ja Tallinnas (7.- 10. juulil 2017 ) korraldatakse konkurss Baltic- Nordic OPEN ning antakse 9 erinevat kontserti. Lisaks toimuvad konsultatsioonid ja õpitoad, pilli- ja plaadilaat ning traditsiooniline rongkäik. Galakontsert toimub Pärnu Kontserdimajas, järgnevatel päevadel lisanduvad spetsiaalsed kontserdid erinevates muusikastiilides: klassikalise muusika kontsert Eliisabeti kirikus, rahvamuusika kontsert-konkurss publiku auhindadele Kentuki kõrtsi vabaõhulaval, jazz- ja  bluusikontserdid Endla teatris ning ülevaatlik lõppkontsert Kuursaali vabaõhulaval. Festival teeb koostööd Pärnumaa Lõõtspillihaigete Seltsiga.
Festivalil osalevate muusikute geograafia on laienenud Läänemere regioonist Euroopasse ja kaugemalegi (2016.a. oli osalejaid 14 maalt) ning ka rahvusvaheline kuulajaskond kasvab pidevalt (üle 1500 ). Samuti osalevad ka rahvamuusikud ja harrastajad- pillimängijad, suupilli kõrval ka diatoonilise lõõtspilli mängijad kogu regioonist

Aeg ja koht Festival toimub Pärnus 7.-9.juulil ja lisakontsert on Tallinnas Niguliste kirikus 10.juulil.

Esinejad
Hulk suurepäraseid muusikuid enam kui 11 maalt.

Piletite eelmüük Festivali pass tagab soodsa sissepääsu kõigile kontsertidele.
Pääsmed Galakontserdile osta Piletimaailma ja Piletilevi kodulehelt või müügipunktidest üle Eesti.
Passi ja pileteid saab osta ka kohapeal.

Suupillimängijate konkurss BALTIC- NORDIC HARMONICA OPEN
Rahvusvaheline žürii koosneb 5 liikmest ja hindab mängijaid neljas kategoorias. Hindamine toimub 10 punkti süsteemis, seega on esinejal võimalik saada žüriilt maksimaalselt 50 punkti. Iga kategooria parimad esinejad saavad Põhja-ja Baltimaade Meistri  tiitli. Parimast parimale mängijale määrab žürii peapreemia 500 euro ulatuses.

Festivalile registreerunud osavõtja käepael: 30 €
Hind sisaldab pääsu konkursile ja vaba sissepääsu kõigile festivali üritustele.