Festival

PÄRNU HARMONICA FESTIVAL on suurim ja tuntuim muusikafestival põhja- ja Baltimaades, kus tähelepanu keskmes on suupill ja tema kõrval “noorem veli” lõõtspill. Rahvusvaheline traditsiooniline muusikasündmus toimub kaheksateistkümnendat korda, kus  Pärnus  ja Tallinnas (11.- 15. juulil 2019 ) korraldatakse konkurss Baltic- Nordic OPEN ning antakse 8 erinevat kontserti. Lisaks toimuvad konsultatsioonid ja õpitoad, pilli-, noodi- ja plaadilaat ning traditsiooniline rongkäik. Konkurss toimub Endla teatris ja Galakontsert Pärnu Kontserdimajas, järgnevatel päevadel lisanduvad spetsiaalsed kontserdid erinevates muusikastiilides: klassikalise muusika kontsert Eliisabeti kirikus, kontsert  “Harmonica Fireworks”(suupilli ilutulestik) Endla teatris, rahvamuusika kontsert-konkurss publiku auhindadele ja kontsert-simman Kentuki kõrtsi vabaõhulaval ning ülevaatlik lõppkontsert Kuursaali vabaõhulaval. Festival teeb koostööd Pärnumaa Lõõtspillihaigete Seltsiga.
Festivalil osalevad muusikud kogu Euroopast ja kaugemaltki ning ka rahvusvaheline kuulajaskond kasvab pidevalt. Samuti on oodatud osalema rahvamuusikud ja harrastajad- pillimängijad, suupilli kõrval ka diatoonilise lõõtspilli mängijad kogu regioonist

Aeg ja koht Festival toimub Pärnus 11.-14.juulil ja lisakontsert on Tallinnas Niguliste kirikus 15.juulil.

Esinejad
Festivali peaesinejateks Cristelle “harmonica-queen” Berthon (Prantsusmaa),  Trio «Comment Allez-Vous ?»(Jaapan), Nami Miyata (Jaapan) ja Ives Pelras (Prantsuamaa) ning bluusiguru Ismo Haavisto (Soome). Samuti hulk suurepäraseid muusikuid enam kui 16 maalt.

Piletite eelmüük Festivali pass tagab soodsa sissepääsu kõigile kontsertidele.
Pääsmed Galakontserdile osta Piletimaailma ja Piletilevi kodulehelt või müügipunktidest üle Eesti.
Passi ja pileteid saab osta ka kohapeal.

Suupillimängijate konkurss BALTIC- NORDIC HARMONICA OPEN
Rahvusvaheline žürii koosneb 5 liikmest ja hindab mängijaid neljas kategoorias. Hindamine toimub 10 punkti süsteemis, seega on esinejal võimalik saada žüriilt maksimaalselt 50 punkti. Iga kategooria parimad esinejad saavad Põhja-ja Baltimaade Meistri  tiitli. Parimast parimale mängijale määrab žürii peapreemia 500 euro ulatuses.

Festivalile registreerunud osavõtja käepael: 30 €

Hind sisaldab pääsu konkursile ja vaba sissepääsu kõigile festivali üritustele.