Peaesinejad

CHRISTELLE BERTHON (Prantsusmaa)

Christelle Berthon (2)
“The Harp Queen”

Christelle Berthon alustas muusikaga 4-aastaselt oma kodulinnas Chateauroux’s. Plokkflöödil kaasa mängimine kõige raadios kõlavaga, sealhulgas popmuusikaga, oli ettevalmistuseks tema hilisemale eklektilisele repertuaarile, mis nüüd hõlmab kõike alates Bachi concertodest kuni kodukootud bluusini. Pärast esinemisi koos kuulsa prantsuse folkbändiga Malicorne, alustas 14-aastane Christelle klassikalise oboe õpinguid ja sooritas eksamid Pariisi ja Lyoni rahvuslikes koolides. 24-aastaselt ostis ta täiesti kogemata oma esimese suupilli ja leidis, et see oli oboeõpingutele teretulnud vahelduseks. Ta armus sellesse instrumenti peaaegu silmapilkselt.

Kuid elu sundis teda tosinaks aastaks muusikaga tegelemise kõrvale jätma, kuni ühe otsustava novembripäevani 2006. aastal, kui Iirimaal üks daam pakkus talle diatoonilist suupilli, teades, et Christelle oli kord muusik olnud. Prantsusmaale naastes pühendus Christelle end muusikuks saamiseks ja harjutas kuni kaheksa tundi päevas. Oma ränga töö laialdasemaks jagamiseks lõi ta nüüdseks tuntud YouTube’i kanali (www.youtube.com/christellester), mis on seni kogunud üle 71 500 pideva jälgija ja tema videoid on vaadatud rohkem kui 31 miljonit korda. Teda on tunnustatud SPAH kokkutulekul ja ta saavutas 2009. aasta suupillimängu maailmameistrivõistlustel teise koha.
Ta valdab edukalt väga laia žanrite vahemiku (klassika, bluus, keldi muusika, jazz jms.). Ta on omandanud täiuslikult mängutehnika, mis võimaldab diatoonilisel suupillil mängida tervet kromaatilist heliredelit. Christelle esineb tihti Euroopas turneedel ja on omale kogunud palju fänne USA-st, kes ootavad pikisilmi tema Ameerika turneed. 2017 juunis valmis uus album „Breathe to Me“. Christelle Berthon on Danneckeri suupillide, ZT võimendite ja Audix mikrofonide ametlik esitleja.
Jerry Portnoy: „Christelle Berthoni esitused on igast küljest suurepärased: imepärane musikaalsus, tehniline osavus, aga mis kõige tähtsam: imeilus kõla, mis annab edasi tundeid ja emotsioone.

http://www.youtube.com/christellester
https://www.facebook.com/TheRealChristelleBerthon

Trio "COMMENT ALLEZ-VOUS" (Jaapan)

Comment Allez Vous

COMMENT ALLEZ-VOUS moodustati 2001. aastal esimese triona, mis mängib tremolo suupille.
Grupi liikmeteks on Nami Miyata, Reina Oba ja Aya Kuroda ja nad on oma esimesel Euroopa turneel.
Jaapani tuntud ansambli kõik lood on originaalse kompositsiooniga ja žanreid on seinast seina, lastelauludest folkmuusikani, ladinapärasest muusikast klassikaliseni. Ansambel on tuntud oma tremolosuupilliga esinemiste poolest nii suupillimaailmas kui sellest väljaspool.
Nad on avaldanud albumid “Comment Allez-Vous?”, “TAMAGO” ja “Christmas Songs with Harmonica”.
Bändi nimi “Comment Allez-Vous” tähendab prantsuse keeles “Kuidas sul läheb”.
Aya Kuroda õppis Tokyo Toho Muusikakolledžis klassikalist klaverimängu. Ta otsustas hakata mängima suupilli, kui kohtus suurmeistri Akira Satoga. See instrument on saanud talle asendamatuks eneseväljenduse vahendiks, millel loob oma seadeid ja kompositsioone.
Reina Oba keskendus muusikuõpingutel orelimängule Tokyo Shobi Konservatooriumis. Ta hakkas juba varakult kirjutama muusikat suupilli jaoks, mis sai tema teiseks instrumendiks. Tänapäeval on tema muusika kõrgelt hinnatud loovuse ja innovaatiliste seadete poolest.
Lisaks triole “Comment Allez-Vous?” moodustasid Aya ja Reina ka suupilliduo “Petit Comment Allez-Vous?”. 2008. aastal võitis duo FIH (Federation Internationale de l’harmonica Japan) Jaapani suupillivõistluse peaauhinna.

YouTube Preview Image
YouTube kanal

ISMO HAAVISTO (Soome)

Ismo Haavisto on professionaalne bluusimuusik Lahtist. Teda tuntakse hea laulja, suupillimängija, kitarristi ja laululoojana. Ismo alustas bluusiga juba teismelisena ja ta edukas karjäär on kestnud üle 30. aasta. 2012. aastal esindas Ismo Haavisto Soome bluusimuusikuid Euroopa Bluusivõistlustel Saksamaal Berliinis ja aasta hiljem Rahvusvahelisel Bluusivõistlusel Memphises, USA Tennesse osariigis.

Ismo on kirjutanud muusikat Lahti Big Bandile, kellega koostöös valmis album „Fire Breath“ , samuti kuuleb tema loomingut Aki Kaurismäki filmis „Teisel pool lootust“. Ta on oma karjääri jooksul avaldanud üheksa albumit, viimane neist “The Blues Has Chosen Me” ilmus jaanuaris 2018. Arvukad esinemised kodumaal Soomes ja välismaal on tõstnud ta bluusimuusikute tippu. 2017. aastal esines Ismo koos Eesti parima slaidkitarristi Andres Rootsiga Pärnu Harmonica festivalil. Tänavu astub ta üles üksi. Ismo Haavisto ühemehebänd on korralikult musitseeriv ansambel, mis toimib nii elutoas kui festivalidel. Haavisto mängib kitarri, slaidi, suupilli ja muidugi ka laulab. Stompbox ja jalatamburiin annavad hea rütmi. See on midagi unikaalset, mida lihtsalt peab nägema!

www.ismohaavisto.com
YouTube kanal

NAMI MIYATA (Jaapan) & YVES PELRAS (Prantsusmaa)

Nami Miyata

Nami Miyata on väljapaistev pianist ja suupillivirtuoos, esinejana kui haruldane maiuspala. Olles lõpetanud oma muusikaõpingud Tokyos, asus Nami Miyata Prantsusmaale, kus ta elab ka praegu. Sageli kutsutakse teda suupillifestivalidele, kus ta saadab klaveril parimaid Euroopa suupillimängijaid.
2003. a. lõi ta suupillitro ”Comment allez-vous?” mis on eriti populaarne Jaapanis. 2006. a. kuulsa Show Tour ajal Poolas esitles ta end esmakordselt tremolo- suupilli virtuoosina. Viimasel ajal on Nami Prantsusmaal kuulsust võitnud kromaatilise suupilli solistina, sealhulgas väga originaalses oreli ja suupilli duos, kus teda saadab abikaasa Yves Pelras.

Yves Pelras Organ
Yves Pelras õppis klaverimängu Versailles’ muusikaakadeemias ja orelimängu Pariisis Frédéric Désenclosi juures. Ta on Rambouillet’ Saint-Lubini kiriku orelimängija. See väga omapärane ja hinnatud duo esineb Kirikukontserdil laupäeval, 13. juulil Eliisabeti kirikus Pärnus ja 15. juulil Niguliste muuseumis Tallinnas.
http://brunoharmo.forumactif.com/t202-nami-miyata
YouTube Preview Image
YouTube Preview Image