Peaesinejad

Kvartertt FATA MORGANA (Holland)

Fata Morgana

Kahekordse maailmameisteri, maailmakuulsa suupillikvarteti “Fata Morgana” liikmed on:

  • Antal van Acquoy
  • Ronald Kamminga
  • Paul Cornelissen
  • Rob Jannsen

“Fata Morgana” loodi 1980. aaastal nelja Eindhoveni Suupilliklubi (Eindhoven Harmonica Club EMC) liikme poolt. Esialgu esineti orkestrikontserditel, kuid juba 1982. aastal alustas kvartett iseseisvate esinemistega. Tänaseks on nad esinenud üle 400 korra üle Euroopa, Ameerika Ühendriikides ja Aasias, sealhulgas kahel korral Eestis (2002 ja 2010). Kvartett loob nelja suupilli ja oma helitehnika abil kauni ning täidlase kõla. Ansambel mängib erinevat laadi muusikat – klassikalist, svingi, popi ja bluusi. Kõik arranžeeringud on eranditult kirjutatud kvarteti liikmete poolt. Kvartett on sagedane peakülaline rahvusvahelistel suupillifestivalidel üle maailma, kus ansambli liikmed osalevad ka žürii töös ja on töötoa korraldajad. Nad jagavad näpunäiteid, kuidas nad oma seadeid kokku panevad, kuidas oma kõla leiavad ja milline on tuuritava suupilliansambli elu. Nad on välja andnud kuus albumit, millest viimane ilmus 2017. aastal koos nelja Euroopa tuntud suupillimängijaga. “Fata Morgana” – suurepärane muusikaline intermezzo!

Fata Morgana salvestused:
1985 MC “Fata Morgana”
1989 MC “Four Brothers”
1996 CD “Way To Your Heart”
2000 CD “For Once In My Life”
2006 CD “Struttin’ With Some Harmonica”
2017 CD “4 Firends”
Spotify, Deezer ja Apple Music.

http://fatamorganamusic.nl/videos/

DUO AFFINITÉ (Prantsusmaa)

02_Affinite_Duo

Duo Affinité moodustavad William Lecomte’i klaveril ja Antoine Le Roux’ suupillil.
Neid kahte muusikut iseloomustab eklektiline maitse nii klassikalises kui ka improviseeritud muusikas. Koos loovad nad värvika show, kus miksivad romantilisi teoseid, džässi ja žanrimuusikat (Argentiina tango, filmimuusika, mustlasmuusika). William Lecomte’i originaalseaded võimaldavad ka klassikalisi teoseid uues valguses taasavastada ning pakkuda muusikutele suurt muusikalist vabadust.

WILLIAM LECOMTE
Klassikalise väljaõppe saanud õppides Poitiers’ konservatooriumis klavessiini, klaverit ja harmooniat. François Couturier’ ja Bernard Maury mõjutustel pöördus ta väga varakult jazzi poole. Nii lõi ta “Pastelli”, mis saavutas 1985. aastal Festival de la Défense’i parima ansambli ja kompositsiooni esimese auhinna ning esimese auhinna Festival de Souillacil. Ta on olnud 21 aastat Jean-Luc Ponty saatjaks rahvusvahelistel ringreisidel, nagu ka Marc Berthoumieux, Vaya Con Dios, Hervé Meschinet, Majda El Roumi, Nigel Kennedy ja paljude teiste esinemistel Carnegie Hallis, Royal Albert Hallis, Blue Note Milanos ja Sala-Kongresowas Varssavis.

ANTOINE LEROUX
7-aastaselt alustas Antoine õppimist kromaatilise suupilli õpinguid. Tema mentored, Michel Perraud ja Pierre Couteau, õpetasid talle järjekindlalt selle instrumendi valdamist. Olles õnnistatud hea muusikalise kuulmisega, arenes ta kiiresti. Märkimist väärib tema 5- kordse laureaadi staatus rahvuslikul suupillikonkursil Prantsusmaal. 2003.a. võitsis ta esikoha ”Rosa Vetrov” rahvusvahelisel festivalil Moskvas. Jätkates oma personaalse stiili ja kõla arendamist võitis ta 2005. a. World Harmonica Festivalil Trossingenis Saksamaal World Vice Championi tiitli. Seejärel esineb Antoine üha enamatel lavadel ja rahvusvahelistel Saksamaa, Belgia, Hispaania, Eesti, Sloveenia, Venemaa festivalidel. Antoine on tunnustatud pedagoogina õpetanud Pariisis kromaatilist suupilli aastast 2012. Tema suupillitunnid on avatud nii algajatele kui ka kogenumatele suupillimängijatele.

http://affinite-duo.com/