Peaesinejad

Steve-Julian-WB-WHF-2017-H+21-K-10
STEVE BAKER & JULIAN DAWSON

Suupillimaestro Steve Baker ja laulja/helilooja Julian Dawson on teineteist tundnud hilistest 1970-ndatest saati. Kuigi nad on harva „ametlikult“ koos töötanud, tagavad tugev omavaheline keemia ja ühine armastus heade lugude vastu, et nende esinemised duona on meeldejäävad sündmused, mis toovad mõlemast parima esile.
Nende esinemist 2017. aasta novembris Saksamaal World Harmonica Festivali lõppkontserdil võttis publik tormilise kiiduavaldusega vastu viimseni väljamüüdud saalis, kus pärast nädalapikkust suupillivirtuoossuse nägemist rõõmustas suupilli kuulmine maitseka saateinstrumendina.
Pikas perspektiivis on vähestel muusikutel õnnestunud suupilli abil elatist teenida. Veelgi vähemad on suutnud mängida oma instrumendi arengus nii mõjukat rolli, kui Steve Baker viimase nelja aastakümne jooksul. Inglismaal Londonis üles kasvanud mees elab nüüd Saksamaal Hamburgis ja on alates 1975. aastast täiskohaga elukutseline muusik olnud. Tema töö nii kontserdi- kui ka stuudiomuusikuna ning pöördeliste õpperaamatute autori, õpetaja ja õpikodade läbiviijana on mitmes eri riigis innustanud ja mõjutanud tervet suupillimängijate põlvkonda. Ta on alates 1987. aastast töötanud suupillitootja Hohneri konsultandina ja tema teeneks oli legendaarse Marine Band sarja uuesti juhtiva brändina sisse seadmises ning edukate uute mudelite – sealhulgas Marine Band Deluxe, Crossover ja Thunderbird – arendusel.
Bakerit tuntakse nii Euroopas kui mujal sellise muusikuna, kes on instrumendile uue elu andnud selle juhtiva propageerijana. Teda iseloomustab peen rütmiliste rõhkudega fraseerimine, tema suupilli ainulaadne kõla toetub bluusitraditsioonile ja ühenduses elementidega kantrist, folgist, soulist ja jazzist luuakse põnev ja isikupärane fusioon, mis oma tundeküllase intensiivsusega tee otse kuulajate südamesse leiab.
Pärast pikka karjääri saatjana artistidele, kelle hulgas on Tony Sheridan, Chris Jones ja euroopa bluusilegend Abi Wallenstein, lindistas Steve 2017. aastal lõpuks oma esimese albumi laulja, helilooja ja bändijuhina. „Perfect Getaway“ sisaldab 14 originaalkompositsiooni ja selle tootis 2018 veebruaris Timezone Records (TZ1473).

Laulja, helilooja, kitarrist ja suupillimängija Julian Dawson on viimased 40 aastat laval esinenud ja loonud sõna otseses mõttes sadu palasid , mis on teda karjääri jooksul viinud koostööle paljude artistidega, kelle hulgas on Little Feat, Can, Plainsong, Lucinda Willians, Richard Thompson, saksa rokilegendid BAP, Gerry Rafferty, varem Byrdsis olnud kultustegelane Gene Parson ja paljud teised. Ta on oma nime all välja andnud rohkem kui 20 albumit ja olnud 1990-ndatel edukas edetabelites hittsingliga „How Can I Sleep Without You?“, käinud nii üksi kui ka bändiga turneedel Suurbritannias, mandri-Euroopas ja USAs, kus ka suur osa tema loomingust lindistatud on.
Lisaks oma materjali lindistamisele ja produtseerimisele on Dawson hiljuti produtseerinud ka kaks sooloplaati BAPi solisti Wolfgang Niedeckeniga. „Niedecken in New Orleans“ salvestati 2017. aasta suvel koostöös New Orleansi parimate muusikutega ning jõudis ilmudes kohe saksa albumite edetabelisse. Juliani enese viimase albumi „Living Good“ (2015) produtseeris Nashville’is legend-helilooja Dan Penn ja hiljuti ilmus tema tagasivaatav kompilatsioon pealkirjaga „Life and Soul“, mis on kogumik tema 1982 – 1995 lugudest.
Tundeline ja hingestatud laulja, kellel on lisaks omaloomingule ka hiiglaslik repertuaar klassikalistest lauludest – Dawson tõeline meelelahutaja, kes on kuulus humoorikate esinemiste poolest, kus ta puistab oma lugude sekka anekdoote, mis võivad ilma banaalseks muutumata korraga olla nii naljakad kui ka liigutavad. Vaid oma kitarri ja häälega relvastatuna võidab ta ruttu iga publiku enda poolele.
Üheskoos esitavad Baker ja Dawson pingevaba šõu, mis liigub vabalt folgi, bluesi ja souli vahel ja milles kõlavad mõlema mehe originaalkompositsioonid ja lai valik kavereid rohkem kui viiest aastakümnest popmuusikast. Spontaanne ja mitmekesine meelelahutus kahelt vanameistrilt, kelle kaasatõmbavat koos musitseerimise naudingut on võimatu ignoreerida.

www.stevebaker.de
www.juliandawson.com
www.nicobaker.com

https://www.youtube.com/watch?v=6eifNuGm70U
https://www.youtube.com/watch?v=AP3S1FoBgkw

 

Kvartett Austria
KVARTETT AUSTRIA

Suupillikvartett  Austria on ainuke elukutseliselt esinemisetega tegelev suupillikvartett Austrias. See loodi eelneva trio baasil aastal 1993. Need neli noort muusikut Ülem-Austriast, kes moodustavad unikaalse koosluse neljast erinevast suupillist (soolo-, bass- ja akordisuupillid) ja kasutavad esinemistel professionaalset elektroonilist tehnoloogiat on tõeliseks atraktsiooniks.
Liikmed:
Gerald Seyr (kromaatiline suupill),
Johan Ortner (kromaatiline ja diatooniline suupill),
Andrea Fränzel (bass-suupill),
Thomas Stockhammer (akordisuupill, harmonetta) Nende lai repertuaar hõlmab muusikat nii noortele kui vanadele, alustades klassikalistest meistriteostest (Johann Strauss, G. Rossini, W.A. Mozart jne), rahvusvahelisest rahvamuusikast ja  ”Austria Alpide“  rahvamuusikast Dixielandini, filmimuusikast kantri-western muusikani.
Suupillikvartett Austria on käinud edukatel kontsert-tuuridel mitmes Euroopa riigis ja saavutanud hõbemedali Maailmameistrivõistlustel Detroitis, USAs. Olnud erikülaline tuuril Jaapanis ja kontsertidel Saksamaal, Šveitsis, Horvaatias, Sloveenias, Ungaris, Prantsusmaal, Itaalias, Iisraelis  ja Eestis ning osalenud Mäesuusatamise Maailmameistrivõistluste kultuuriprogrammis.  Kvartett võib oma kuulajatele pakkuda kahetunnise kontsertõhtu, milles mängitakse kõike klassikalisest muusikast kaasaegsete teosteni. See grupp on erakordne esineja igal üritusel!

Diskograafia  
CD & MC “Grenzenlos”
CD & MC “Impressionen”
CD “klassisch”
CD “erdig”
CD “drawig”
CD “Edelbrand”
CD “I feel good!”
YouTube Preview Image
www.muha.at
http://www.muha.at/videoseite/index.html

 
Jens Bunge photo
JENS BUNGE

„Me peame tervitama Jens Bunge liitumist järjest kasvavasse kromaatilise suupilli mängijate ridadesse jazzis. Jensil on täidlane kõla ja tehnika, mida toetab muusikakoolitus. Edu sulle, see tee ei ole lihtne aga sul on olemas vajalik veendumus ja vahendid.“           (Jean „Toots“ Thielemans)

Jens Bunge sündis 24. septembril 1963. 18-aastasel hakkas ta iseseisvalt kromaatilise suupilli mängimist õppima. Toots Thielemansi lindistustest mõjutatuna leidis ta varsti oma kire jazzi vastu.

80-ndate keskel hakkas ta esinema koos kohalike big bandide ja jazzigruppidega, millega teenis üha enam tunnustust oma meloodilise improvisatsioonistiili eest.

Järgnevatel aastatel mängis Jens Bunge koos saksa noorte jazziorkestriga „BuJazzO“ (dirigent Peter Herbolzheimer) ja jazzimuusikutaga nagu Art Farmer, Barbara Dennerlein, Emil Mangelsdorff, Judy Roberts ja Patricia Barber. Kontsertturneed ja külalisesinemised viisid teda Hispaaniasse, Itaaliasse, Prahasse, Krakowisse, Rio de Janeirosse, Chicagosse, Bangkoki, Shanghaisse ja Wellingtoni Uus-Meremaal.

„Suupillimeistrina“ on teda kutsutud esinema ja läbi viima jazzi workshope Saksamaal Trossingenis World Harmonica Festivalil, Lõuna-Koreas, Jaapanis, Hong Kongis, Taiwanis, Singapuris ja Kuala Lumpuris Asia Pacific Harmonica Festivalil, Merate Musical Itaalias ja SPAH konverentsil USA-s St. Louises.

Kordamööda Jamey Aebersoldiga oli ta ka pikalt ajakirja „The Harmonica Educator“ jazziveeru autoriks.

Nüüdeks on Jens Bunge lindistanud oma nime all kaheksa albumit ja astub üles külalisena Peter Leheli („Ballads“), Chantali („Live at the Cavern“, „At Abbey Road“, DVD „Chantal Meets Tony Sheridan“), Ruth Lingi („Simple Love Song“), Rick Smithi („The Liminal Man“), Kai Tse („Slowness“), Jeremy Monteiro („Christmas in our Hearts“, „Gong Xi“, „Brazilian Dreams“), Melissa Thami („Falling in Love Again“) ja paljude teiste maailmas tunnustatud muusikute lindistustes.