Peaesinejad

Antoine Le Roux (Prantsusmaa)

antoine

7- aastaselt alustas Antoine õppimist kromaatilisel suupillil. Tema mentorid Michel Perraud ja Pierre Couteau õpetasid talle järjekindlalt selle instrumendi valdamist. Olles õnnistatud hea muusikalise kuulmisega, arenes ta kiiresti. Märkimist väärib tema 5- kordse laureaadi staatus rahvuslikul suupillikonkursil Prantsusmaal. 2003.a. võitsis ta esikoha ”Rosa Vetrov” rahvusvahelisel festivalil Moskvas. Jätkates oma personaalse stiili ja kõla arendamist võitis ta 2005. a. World Harmonica Festivalil Trossingenis Saksamaal World Vice Championi tiitli. Sejärel on Antoine esinenud üha enamatel lavadel ja siis rahvusvahelistel Saksamaa, Belgia, Venemaa, Hispaania, Eesti ja Sloveenia festivalidel koos paljude andekate muusikutega, nagu pianist William Lecomte, kitarrist Aymeric Simon, prantsuse-jaapani pianist ja suupilimängija Nami Miyata ning kvartett Affinité austusavaldusena Bill Evansile ja Toots Thielemansile. 2022. aastal asutas ta Daydreami projekti eesmärgiga tuua kromaatiline suupill džäss-/funk-/fusioonmuusikasse. Antoine on tuntud pedagoogina õpetanud Pariisis kromaatilist suupilli aastast 2012. Tema suupillitunnid on avatud nii algajatele kui ka kogenumatele suupillimängijatele. Festivalil on tema saatjaks kitarrist, pianist ja multi-instrumentalist Aymeric Simon.

http://www.antoine-harmonica.com

Christelle Berthon (Prantsusmaa)

Christelle Berthon_2024

“The Harp Queen”

Christelle Berthon alustas muusikaga 4-aastaselt oma kodulinnas Chateauroux’s. Plokkflöödil kaasa mängimine kõige raadios kõlavaga, sealhulgas popmuusikaga, oli ettevalmistuseks tema hilisemale eklektilisele repertuaarile, mis nüüd hõlmab kõike alates Bachi concertodest kuni kodukootud bluusini. Pärast esinemisi koos kuulsa prantsuse folkbändiga Malicorne, alustas 14-aastane Christelle klassikalise oboe õpinguid ja sooritas eksamid Pariisi ja Lyoni rahvuslikes koolides. 24-aastaselt ostis ta täiesti kogemata oma esimese suupilli ja leidis, et see oli oboeõpingutele teretulnud vahelduseks. Ta armus sellesse instrumenti peaaegu silmapilkselt.
Kuid elu sundis teda tosinaks aastaks muusikaga tegelemise kõrvale jätma, kuni ühe otsustava novembripäevani 2006. aastal, kui Iirimaal üks daam pakkus talle diatoonilist suupilli, teades, et Christelle oli kord muusik olnud. Prantsusmaale naastes pühendus Christelle end taas muusikuks saamisele ja harjutas kuni kaheksa tundi päevas. Oma ränga töö laialdasemaks jagamiseks lõi ta nüüdseks tuntud YouTube’i kanali (www.youtube.com/christellester), mis on seni kogunud üle 99 000 pideva jälgija ja tema videoid on vaadatud rohkem kui 40 miljonit korda. Teda on tunnustatud SPAH kokkutulekul ja ta saavutas 2009. aasta suupillimängu maailmameistrivõistlustel teise koha.

Ta valdab edukalt väga laia žanrite vahemiku (klassika, bluus, keldi muusika, jazz jms.). Ta on omandanud täiuslikult mängutehnika, mis võimaldab diatoonilisel suupillil mängida kogu kromaatilist heliredelit. Tema album “Breathe to Me” ilmus juunis 2017. Christelle Berthon on Dabell suupillide, ZT võimendite ja Rootsi ettevõtte Ehrlund Microphones ametlik esitleja.

Jerry Portnoy: „Christelle Berthoni esitused on igast küljest suurepärased: imepärane musikaalsus, tehniline osavus, aga mis kõige tähtsam: imeilus kõla, mis annab edasi tundeid ja emotsioone.“

https://www.youtube.com/christellester

Trio Gentlemen’s Harmonica (Poland)

Trio Gentlemen's Harmonica1

Kolm meest, keda ühendab kirg suupillimängu vastu. „Meiesuguseid on palju, kuid me teame, et meie muusika on ainulaadne. Loome selle endale ja oma kuulajatele meelelahutuseks ja liigutuseks, mälestuste tagasitoomiseks ja unistuste loomiseks, et olla meiega erilistel hetkedel. Nii elus kui laval on igaüks meist erinev. Mängime erinevaid suupille, ammutades neist erinevaid helisid, kuid õnneks ühinevad need kõik harmooniliseks tervikuks, mis teeb meie kuulajatele elu meeldivamaks. Muusika pole midagi muud kui tunded, mida saab kuulda,“ ütlevad nad enda kohta.

Grzegorz Matuszek on ansambli juht ja suure kire ning pühendumisega mees. Oma unistused viib ta ellu suupillitrios mängides. Ta täiendab pidevalt oma oskusi sellel imelisel pillil mängimisel. Selle helid lisavad energiat, parandavad tuju ja aitavad lõõgastuda. Ta on helikvaliteedi meister – kuulates tunned lõpmatust. Matuszek on ka paljude suupillivõistluste laureaat, sealhulgas Pärnu suupillifestivali Grand Prix võitja kromaatilisel suupillil.

Piotr Nowatkowski on multiinstrumentalist. Bändis vastutab ta harmoonia eest. Ta mängib muuhulgas orelil (ta on organist paljudes kirikutes), saksofonil ja klaveril. Ta on ka koorijuht.

Włodzimierz Hajduga on ka multiinstrumentalist, ta mängib muuhulgas viiulil, basskitarril, saksofonil. Ta harjutab palju ja sai bass-suupilli kiiresti selgeks.

Trio Gentlemen’s Harmonica võitis Pärnu Suupillifestivali Grand Prix möödunud 2023. aastal

https://gentlemensharmonica.weebly.com/