Festival

PÄRNU HARMONICA FESTIVAL on suurim ja tuntuim muusikafestival põhja- ja Baltimaades, kus peamiseks instrumendiks on suupill ja lõõtspillid. Rahvusvaheline traditsiooniline muusikasündmus toimub Pärnus ja Tallinnas 14.-17. juunil 2024 kahekümne teist korda, samuti konkurss Baltic- Nordic OPEN ning rahvamuusika konkurss publiku auhindadele. Festivali Galakontsert on Pärnu Kontserdimajas, klassikalise muusika kontsert  Eliisabeti kirikus, rahvamuusika konkurss ja kontsert “ Harmonica Fireworks” Koidula muuseumi vabaõhulaval ning lõppkontsert Kuursaali vabaõhulaval. Lisaks toimuvad konsultatsioonid ja õpitoad, pilli-, noodi- ning plaadilaat. Festival teeb koostööd Pärnumaa Lõõtspillihaigete Seltsiga. Festivalil osalevad muusikud mitmelt kontinendilt. Oodatud on nii professionaalid, rahvamuusikud kui harrastajad- pillimängijad kogu maailmast. Lisaks festivalile on kõigil võimalus nautida Põhjamaade ühte tuntumat suvituskohta koos mõnusa muusikaga.

Aeg ja koht Festival toimub Pärnus 14.-16.juunil ja lisakontserdid on Haapsalus 13.juunil ja Tallinnas 17. juunil.

Esinejad
Festivali peaesinejateks on trio Gentlemen’s Harmonica Poolast, duo Antoine Le RouxAymeric Simon Prantsusmaalt ja Christelle Berthon Rootsist. Samuti hulk suurepäraseid muusikuid enam kui 10 maalt.

Suupillimängijate konkurss BALTIC- NORDIC HARMONICA OPEN 2024
Rahvusvaheline žürii koosneb 5 liikmest ja hindab mängijaid neljas kategoorias. Hindamine toimub 10 punkti süsteemis, seega on esinejal võimalik saada žüriilt maksimaalselt 50 punkti. Iga kategooria parimad esinejad saavad Põhja-ja Baltimaade Meistri tiitli ja rahalise preemia. Parimast parimale mängijale määrab žürii peapreemia 1000 euro ulatuses.
NB! Festivali konkursil osalemiseks tuleb saata registreerimisvorm hiljemalt 1. juuniks 2024 Registreerimisvormi leiad siit: https://www.piccolo.ee/registreerumine/

Hinnakiri 
Festivalile registreerunud osavõtja käepael: 30 € (kuni 1.05.2024) ; 40€ (alates 02.05.2024) Hind sisaldab pääsu konkursitele ja kõigile festivali üritustele.

Piletite eelmüük
Festivali pass tagab soodsa sissepääsu kõigile kontsertidele.
Üksikpääsmed kontserditele osta Piletimaailma ja Piletilevi kodulehelt või müügipunktidest üle Eesti.
Passi ja pileteid saab osta ka kohapeal.